اجاره ساعتی لیفتراک مستر لیفتراک

تاریخچه لیفتراک کاترپیلار

تاریخچه لیفتراک کاترپیلار

شرکت لیفتراک کاترپیلار همچنین بعنوان CAT شناخته شده است که کار طراحی، ساخت، بازاریابی و فروش ماشین آلات و موتور را انجام می دهد و محصولات مالی و بیمه را به مشتریان از طریق شبکه گسترده معاملاتی فروخته است. کاترپیلار بزرگترین کارخانه جهان است که تجهیزات معدنی و ساختمانی، موتورهای گاز طبیعی و دیزل و توربین های گاز صنعتی را می سازد. با ۷۰ میلیارد دلار آمریکا دارایی، کاترپیلار رتبه شماره یک در صنعت و رتبه شماره ۴۴ را بطورکلی در سال ۲۰۰۹ به دست آورد. سهام کاترپیلار جزیی از میانگین صنعتی داوجونز است. نشانی شرکت کاترپیلار به سال ۱۹۲۵ بر می گردد که شرکت ساخت هالت و بهترین شرکت تراکتور ظهور پیدا کرد که نهاد جدیدی را ایجاد کردند که شرکت تراکتور کاترپیلار بود. در سال ۱۹۸۶ شرکت خودش را بعنوان شرکت دلاور تحت همین نام سازماندهی کرد. دفتر مرکزی کاترپیلار در پیوریا، ایلینویز آمریکا قرار گرفته است. ماشین آلات کاترپیلار با علامت تجاری کاترپیلار زرد رنگ و لوگوی CAT شناخته شده است. تاریخچه در اواخر دهه ۱۸۹۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰ رقیبانی چون دانیل بست و بنجامین هولت به صورت جدا از هم راههایی را برای بهبود کشش تراکتور به کار رفته در دره مرکزی کالیفرنیا آزمایش کردند.

منشا نام کاترپیلار تراکتورهای بخار در دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۰۰ نسبتا سنگین بودند که گاهی اوقات وزنی تا ۱۰۰۰ پوند(۴۵۰کیلوگرم) در هر اسب بخار داشتند و اغلب متعلق به ثروتمندان بود که مربوط به زمین های نرم دلتای دره سان جاکویین که از اطراف با استاکتون کالیفرنیا پوشیده شده بود. بنجامین هولت تلاش کرد تا این مشکل را با افزایش اندازه و عرض چرخ ها تا ۲٫۳ متر طول و ۱٫۸ متر عرض حل کند که تراکتوری با ۱۴ متر پهنا تولید کرد. اما همین تراکتورها بطور فزاینده ای پیچیده، گران و با نگهداری سخت بودند. راه حل دیگر که مورد توجه قرار گرفت خواباندن یک قسمت جاده موقتی در جلوی تراکتور بخار بود اما این امر نیز وقت گیر، گران بود و با دیگر وسایل دیگر در زمین برخورد می کرد.

هولت به فکر قراردادن قسمت هایی اطراف چرخ ها افتاد. او چرخ هایی را بر ۴۰ اسب بخار (۳۰کیلووات) هولت بخاری شماره ۷۷ جایگزین کرد که با مجموعه ای از قسمت چوبی پیچ شده به صورت زنجیر است. در روز شکرگزاری، ۲۴ نوامبر در سال ۱۹۰۴ او بطور موفقیت آمیزی شخم زمین را در منطقه مرطوب جزیره رابرتز را انجام داد. عکاس شرکت چارلز کلمنت گزارش کرده بود که تراکتور مانند کاترپیلار حرکت می کند و هولت از استعاره خوشش آمد و این نام بر روی آن ماند. بعضی منابع گرچه آن را به نام سربازان بریتانیایی در جولای ۱۹۰۷ نسبت دادند.

دو سال بعد هولت تراکتور نیروگرفته با بخارش را در حدود ۵۵۰۰ دلار فروخت. هولت حق ثبت اختراع را برای اولین بار برای یک مسیر مستمر عملی برای استفاده از تراکتور در ۷ دسامبر ۱۹۰۷ برای بهبود موتور کششی اش دریافت کرد (بهبود در وسایل نقلیه و به خصوص کلاس موتور کششی بود و شامل پلت فرم حرکتی بی پایان که از موتور انجام شد حمایت کرد. لیفتراک کاترپیلار انتقال به پیوریا در ۱۶ فوریه ۱۹۱۰ هولت کارخانه ای را در شرق پیوریای ایلینویز باز کرد که رهبری اش متعلق به پلینی هولت بود.اینجا بود که پلینی با معامله گری به نام موری بیکر ملاقات کرد کسی که کارخانه ای خالی را ساخت که اخیرا بعنوان زمین کارخانه ای ایجاد شده بود و موتورهای کششی بخاری بود.

بیکر بعدا اولین کسی بود که قایم مقام اجرایی شرکت تراکتور کاترپیلار می شود کسی که به ستاد هولت در استوکتون نوشت و تشریح کرد که شرکتی ورشکسته کولین در شرق پیوریا در ایلینویز است. هولت بعنوان شرکت کاترپیلار هولت مشارکت کرد گرچه او نام تجاری کاترپیلار را تا ۲ آگوست ۱۹۱۰ انتخاب نکرده بود. او آن را از یک کارخانه در غرب میانه با وجود سرمایه گذاری هنگفت برای مجهزسازی کارخانه مورد نیاز بود که سوداوری را بعد از دو سال که شرکت ۶۲۵ نفر را استخدام کرده بود و تراکتورهایی را به آرژانتین، کانادا و مکزیک صادر کرده بود. تراکتورها در هر دو منطقه پیوریا و استوکتون ساخته شده بود.